הכלב ככלי טיפולי

כלבנות טיפולית ככלי חינוכי ויישומי 

"כל אחד הוא לא רק 'אחד' במספר אלא גם 'יחיד'. הוא שונה מ'אחרים'. יש בו משהו עצמי, ייחודי, משהו ייחודי שאין כמותו אצל אחרים. מכאן שאי אפשר למלא מקומו."
(הרב סלובייצ'יק)

הכלה של כל התלמידים במערכת החינוך והשתלבות בה הן ערך ראשון במעלה. חברה המכילה את כל פרטיה מעמיקה את התובנה של גיוון ושל העושר הטמון בו. כל אדם שונה מרעהו, כל אחד ניחן ביכולות ולו צרכים, משאלות ומאוויים. כל פרט בחברה יכול לתרום את חלקו ליצירת תמונה שלמה של חברה, ומכל אחד אפשר ללמוד.
המחויבות להכלתם ולהשתלבותם של תלמידים היא האתגר שלנו.
מחויבות זו כרוכה בתפיסת עומק תודעתית ובהשקפה שלפיה כל תלמיד זכאי ללמוד בקרב קהילתו הקרובה ולחוות בה חיים משותפים לאורך כל שעות היום, במוסדות החינוך, בשעות הפנאי ובמבחר מסגרות שמחוץ למוסדות החינוך. לצד זה יש להטמיע את ההכרה כי מענים שונים לתלמידים שונים מעניקים ערך מוסף לכל כיתה ומקדמים את כולה.

הכלב ככלי טיפולי

האתגרים להם ניתן מענה

אתגרים חברתיים

ביישנות, אלימות, שיתוף פעולה

אתגרים אישיים

חוסר ויסות חושי או רגשי

אתגרים כלליים

פחד מכלבים, דחיית סיפוקים, קבלת השונה

 

 

רוצים לשמוע עוד?

צרו קשר: 054-4730907

ב EcoDream אנו מצעים סדרת המענים המאפשרת לכל תלמיד להתקדם ולממש את יכולותיו, למצוא עניין, להרחיב את כישוריו החברתיים ולהעשיר את עולמו הרגשי.

במפגשים שלנו הילדים חוויים הצלחה ומסוגלות, מקבלים כלים מגוונים להתמודד עם אתגרים חברתיים ואישיים שונים, החל מחוסר או עודף בטחון עצמי, קשיים בוויסות חושי או רגשי, אתגרים בתחום השפה או ההבעה העצמית ועוד. 
כל זאת בסביבה מעודדת, מטפחת, נטולת שיפוטיות ומוכוונת הצלחות בהתאם לתפיסות החינוכיות והטיפוליות המתקדמות ביותר. 
התכנית מועברת על ידי צוות הכלבים והכלבנים הטיפוליים שלנו העוברים ליווי והכשרה צמודים על ידי צוות מומחים מתחום הטיפול בעזרת בעלי חיים, עבודה סוציאלית, כלבנות טיפולית ומומחים מתחום החינוך ועוד.